ZAUBES SAVVAĻAS KULINĀRAIS FESTIVĀLS PULCĒJIS LIELU SKAITU APMEKLĒTĀJU

ZAUBES SAVVAĻAS KULINĀRAIS FESTIVĀLS PULCĒJIS LIELU SKAITU APMEKLĒTĀJU

Pagājušajā sestdienā 9. jūlijā Amatas novada Zaubē notika “Zaubes savvaļas kulinārais festivāls”, kas pulcēja ap 1000 apmeklētāju, kuri bija ieradušies no tuvākām un tālākām Latvijas vietām, lai ezeru krastos klausītos DABAS GARŠAS sarunas, degustētu produktus ar savvaļas garšu, piedalītos dabas materiālu radošajās darbnīcās un vienkārši baudītu Zaubes viesmīlību, Zaubes dižozola spēku, dabas daudzveidību un sakoptību.

Negaidīti lielu apmeklētāju interesi izraisīja medījumu un zivju degustācijas, kur bija iespējams nogaršot mednieku un makšķernieku kluba “Zaube” sievu un vīru gatavotos ēdienus no stirnas buka, mežacūkas, aļņa, bebra gaļas kā arī uz vietas kūpinātas ezera zivis un uz iesma veselu diennakti ceptu meža cūku. Sievas bija patiešām centušās un likušas lietā ģimenēs uzkrātas zināšanas par medījumu sagatavošanu. Uz paplātēm rindojās medījumu rulādes ar dažādiem pildījumiem, cepeši, aknu pastētes, pautiņi uz grauzdiņa un citi brīnumi, katlos vārījās mednieku un makšķernieku zupas.

Kustība par labu alu (KUPLA) darīja uz vietas alu, dalījās prasmju niansēs un nogaršot varēja ap 15 dažādu alus veidu, kamēr “Veselības laboratorija” piedāvāja grādos krietni stiprākus dzērienu, kā piemēram, pīlādžu šnabi vai viņu “Speciālo” astoņu ogu uzlējumu.

Amatas novada Brigita Lūkina ne vien stāstīja par augiem un savām “Lauku tējām”, bet arī cienāja ar jaunu maisījumu tējām. Signe Šlosberga  (“Gusts Apinis”) ir pirmā un šobrīd vienīgā, kas audzē Latvijā kvinoju,  cienāja ar gardām pankūciņām kombinācijā ar “Absolūts Ēd” mērcītēm.

Šefpavāra Ērika Dreibanta “Vasaras DABAS GARŠAS sarunās” omulīgā gaisotnē tika runāts par un ap dabas garšsā, visdažādākajās izpausmēs – kulinārijā, traukos, ģeogrāfijā, mākslā, zinātnē. Sarunās ar savu pieredzi dalījās Vienkoču parka” izveidotājs un vienkoču trauku veidotājs Rihards Vidzickis, „Valtera restorāna” šefpavārs Valters Zirdziņš, „Raunas cepļa” saimnieks Edmunds Cinis, biologs Viesturs Lārmanis, biškopis Jānis Sietiņsons, „Kalna Gavieši” saimnieks Ziedonis Vilciņš un „Lauku tēja”saimniece Brigita Lūkina. “DABAS GARŠAS” sarunu vedējs bija atraktīvais Māris Olte.“Restorāns 3” sarunu starplaikā piedāvāja nelielas uzkodas ar dabas garšu akcentiem. Dalībnieki varēja arī nogaršot Amatas novadā  grauzdēto kafiju “Nilsson” un Valmiermuižas “ Zelteri”.

Visas dienas garumā apmeklētājiem bija iespēja nogaršot un iegādāties dažādus labumus “Zaļajā tirdziņā”, kā arī piedalīties daudzveidīgās un aizraujošās Dabas aizsardzības pārvaldes un Latvijas valsts mežu “Mamma daba” organizētajās aktivitātēs bērniem, izveidot sev ko skaistu no “Raunas cepļa” māla un “Cecīļu dabas takas” sagatavotajiem dabas materiāliem.

Konkursā “Dabas gleznas” piedalījās 15 darbi, kā tapšanā aktīvi iesaistījās visi ģimenes locekļi. Katra no gleznām bija “ar savu odziņu”. Arī balsotāju netrūka, tādēļ rezultātu pasludināšana un apbalvošana bija īpaši satraucoša. Pirmās vietas ieguvēja ar gleznu “ Vasara vāzē” saņēma dāvanu karti no “ANNAS HOTEL”, otrās – “Restorāns 3” dāvanu karti, bet trešās vietas ieguvēja kopā ar ģimeni varēs baudīt Amatas novada mājražotāju gardumus.

Šogad “Zaubes savvaļas kulinārais festivāls piedzīvoja savu debiju – tas bija pirmais šāda veida festivāls Latvijā. Nākamā, 2017. gada pasākums notiks 8. jūlijā un ir iekļauts “Eiropas Gastronomijas Reģiona” Rīgas – Gaujas reģiona rīkoto pasākumu programmā. Tas solās piesaistīt vairāk ēdinātājus, plašāku degustāciju apjomu, bet tomēr saglabāt savu lauku romantiku un neaizmirst ģimenēs pārmantotās ēdienu gatavošanas prasmes.

Kavējoties atmiņās par lielisko pasākumu, aicinām noskatīties raidījumu “100 recepšu Latvijas simtgadei”, kas tiks pārraidīts 14.jūlijā plkst. 21.00 kanālā Re:TV ar atkārtojumu 15. jūlijā plkst 15:30 un 16.jūlijā plkst. 11:00

Sekojiet informācijai festivāla mājas lapā www.wildfoodfest.lv.

Informāciju sagatavoja:
Indra Paseka
Amatas novada pašvaldības
tūrisma attīstības un sabiedrisko attiecību speciāliste