ATKLĀJ LEĢENDĀM BAGĀTĀKO VIETU

ATKLĀJ LEĢENDĀM BAGĀTĀKO VIETU

Leģenda vēsta, ka Āraišu vējdzirnavās, pēc restaurācijas melderis plikām rokām pieķēries pie dzirnavu spārna un apgriezies 3 apļus. Ik gadu šajā vietā  pulcējas gan maizes cepēji, gan baudītāji, lai kopīgi svinētu Maizes dienu. Arī šogad 7. augustā no plkst.12:00 Āraišos viesosies ciemiņi no tuvākas un tālākas apkārtnes. Ar īpašu karti rokās viesi dosies ceļojumā pa Kukulīša taku, lai iepazītu maizītes ceļu no labības tīruma līdz graudiem un gatavai maizei. Tur būs darbošanās, meistarošana, gudrošana, dziedāšana, rotaļas un danči, pārcilājot bagātīgo tautas tradīciju pūru un atminoties sen piemirsto. Maizes dienā būs gan Annas pankūku, gan Jēkabu mīļmaizītes cepšana un degustācija, Kukuļtirdziņš iepriecinās ar apkārtējo novadu maizes cepēju, siera sējēju, bitenieku, zāļu tēju vācēju un amatnieku darinājumiem.

Klīst runas, ka pasākuma dienā tiks atklāts vietējo leģendu apvītais Āraišu ģērbonis. Šajā dienā dzirnavās pulcēsies vēstneši no teiksmainajiem Āraišu objektiem, lai atklātu ģērboņa stāstu. Katrs apmeklētājs tiks aicināts doties pa Āraišu leģendu taku un atklāt savu personīgo Āraišu sajūtu. Visus vietējo un ciemiņu stāstus apkopos Āraišu leģendu vācēji, kuri Āraišos turpmāk būs sastopami arvien biežāk. Ja neticiet, atbrauciet!

Vakarā pirms Maizes dienas, 6. augustā, plkst. 21:00 Āraišu ev. luteriskajā baznīcā notiks koncerts,  kurā Kaspara Zemīša atskaņoto orģinālmūziku un aranžējumus ģitārai papildinās Evitas Zālītes dziedātās M.Džuliānī, R.Ortolani, Im.Kalniņa, J.Lūsēna un A.Paukšēna dziesmas. Leģenda vēsta, ka Āraišu baznīcā, kas celta ap 13. gs., reiz filmēti kadri filmai “Purva bridējs”.

Informāciju sagatavoja:
Indra Paseka
Amatas novada pašvaldības
tūrisma attīstības un sabiedrisko attiecību speciāliste
mob.tālr.: +371 26330366
e-pasts:
indra.paseka@and.lv
www.amatasnovads.lv

Araisu koncerts afisa

afisa_Maizes_dienas2016 (1)