Pasākums "Satiec savu meistaru" noslēdzies

Pasākums “Satiec savu meistaru” noslēdzies

Jau sesto gadu biedrība Tradicionālās kultūras iniciatīvu centrs „KasTe” piedalās Latvijas Nacionālā kultūras centra rīkotajā akcijā „Satiec savu meistaru”.

Arī šogad trīs dienas – no 31.marta līdz 2.aprīlim Drabešu muižas Amatu mājā pulcējās gan dažādu nozaru meistari, gan tie, kuri vēlējās apgūt un iepazīt jaunas prasmes, satikt meistarus vai vienkārši interesanti pavadīt brīvdienas.

Šoreiz Amatu mājā bija iespējams tikties ar 13 meistariem un  piedalīties 10 dažādās meistarklasēs.

Par tradīciju jau kļuvusi kokļu būves meistarklase, bet, lielākā daļa meistarklašu šogad Amatu mājā notika pirmo reizi.

Liela   apmeklētāju interese bija gan par prasmēm, ko Drabešu muižas Amatu mājā varēja apgūt pirmo reizi –  keramiku, auduma apdruku, klūdziņu pīšanu, karašu cepšanu, tekstilmozaīku, adatas pinumu, gan arī par adīšanu, aušanu, kokles būvi un kokles spēli, ko rādām jau vairākus gadus no vietas

Apmeklētāji bija ieradušies gan no Amatas novada, bijušā Cēsu rajona, Rīgas, Rūjienas, Matīšiem, Priekuļiem, gan arī mērojuši tālu ceļu no Alūksnes, Alojas, Salaspils, Jēkabpils.

Pats tālākais apmeklētājs bija ieradies no Parīzes.

Amatu mājas meistare Inese Jansone bija uzaicināta piedalīties a/s Swedbank rīkotajā pasākumā „Satiec savu meistaru”, kas notika Rīgā, Swedbank centrālajā ēkā. Inese pasākumā vadīja leļļu darināšanas darbnīcu.

Paldies meistariem Agita Lapsai, Agritai Gruzdiņai, Sandai Salmiņai, Andrim Rutkovskim, Rudītei Platajai, Andrim Rozem, Rasai Rozei, Ērikai Rozei, Ditai Ziemelei, Inesei Jansonei, Eināram Dumpim, Evijai Lakotko un Viktorijai Sīviņai par pacietību un nesavtīgu dalīšanos savās prasmēs.

Paldies brīvprātīgajiem palīgiem Mārtiņam Dribam, Kārlim Dribam un Ilzei Čakarei.