Svētdien dosimies meklēt Gaujas sākumu

Svētdien dosimies meklēt Gaujas sākumu

Š.g. 18. jūnijā notiks jau otrais jaunatklāšanas pārgājiens, kur dosimies “Gaujas sākuma meklējumos”. Pulcēšanās Elkas kalnā (Māļos, Skujenes pag., Amatas nov.) no plkst. 11:00, pārgājiena sākums plkst. 12:00.
Pārgājiena laikā kopā ar vietējiem iedzīvotājiem iepazīsim Gaujas iztekas gleznaino apkārtni, ciemosimies mistiskajā Māļu baznīcā un noskaidrosim kur ir tā vieta, kur Gauja sākas.
Pārgājiens ilgs apmēram 3 stundas, kur lēnā gaitā dosimies augšup pa izteku. Upes krasti ir skaisti, tomēr arī diezgan mežonīgi, tādēļ aicinām ikvienam dalībniekam parūpēties par laikapstākļiem atbilstošu apģērbu, ieteicami ir gumijas zābaki.
Pārgājiena noslēgumā varēsim nofotogrāfēties pie zīmes, kas liecina par Gaujas sākumu, ko pavisam nesen uzstādīja Vidzemes augstskolas Tūrisma virziena studenti ar pasniedzējiem Juri Smaļinski un Ivetu Druvaskalni.
Pārgājiena noslēgumā viesosimies “Elkas kalna saimniecība” vasaras terasē, kur baudot siltu zupu un plašo Elkas kalna panorāmu apspriedīsim stāstus un nostāstus par Gaujas aizsākumiem, kas vēl arvien uzvirmo sabiedrībā.