Brīvdabas Dižkoncerts Āraišos ar  grupu "Auļi" un Maizes diena

Brīvdabas Dižkoncerts Āraišos ar grupu “Auļi” un Maizes diena

Vasaras krāšņākais koncerts Āraišu arheoloģiskajā parkā!
29.jūlijs, plkst. 20.00

Dūdu un bungu grupa „Auļi” un etno mūzikas grupa „Tautumeitas” apvienojušās kopīgā projektā, lai radītu krāšņu un unikālu mūzikas programmu “Lai māsiņa rotājās!”. 17 mūziķiem kāpjot uz skatuves, tiks izspēlēts un izdziedāts cilvēka dzīvē nozīmīgais precību un kāzu posms. Mūzikas grupu „Auļi” un „Tautumeitas” sadarbībai gluži likumsakarīga ir kāzu tēma. “Auļu” dūdu un bungu spēcīgais skanējums visnotaļ pārstāv vīrišķo elementu, bet “Tautumeitas” (pats grupas nosaukums jau ietver sevī kāzu tematiku – tautās iešanu), ar izteikti maigāku skanējumu, tomēr gana jaudīgu daudzbalsīgo dziedāšanu, pārstāv sievišķo. Tāpat kā dzīvē jaunajam pārim pēc kāzām ir jāiemācās sadzīvot, lai viens nenomāktu otru, arī mūzikā „Auļi” un „Tautumeitas” meklē saskaņu, viens otru papildinot.

“Auļi” ir Latvijas tautas mūzikas grupa, kas paši sevi dēvē par “dūdu un bungu grupu”. Grupa galvenokārt izpilda instrumentālo mūziku — dažādu latviešu tradicionālo tautas deju un dūdu melodiju aranžējumus, citu Eiropas tautu tradicionālās melodijas, kā arī savus oriģinālos skaņdarbus un tautasdziesmu aranžējumus.

“Tautumeitas” ir tradicionālās mūzikas grupa, kurā apvienojušās septiņas mūziķes. Šobrīd dalībnieces izkopj latviešu tradicionālo daudzbalsīgo dziedāšanu, kas viņām ir sevišķi tuva. Dziesmas spēks un kopīgi radītā balsu rezonanse veido īpašu un atmiņā paliekošu skaņu.

Savukārt pa dienu Āraišu vējdzirnavās norisināsies ikgadējā Maizes diena, sākums pl.12:00.Te kopā sanāk maizes cepēji no tuvienes un tālienes, lai dalītos savās prasmēs un godinātu maizīti. Apmeklētājiem iespēja nogaršot dažādas ar rokām ceptas maizes. Būs  “Kukulīša taka”, kur ģimenes ar bērniem varēs izzināt maizes ceļu, izcept savu kukulīti, darbosies radošas darbnīcas, spēles, mūzika.