Zaubes savvaļas kulinārais festivāls noslēdzies

Š.g. 8. jūlijā notika “Zaubes savvaļas kulinārais festivāls”, kam pašvaldība un zaubēnieši gatavojās jau gandrīz visu gadu.  Tika aizrunāti dalībnieki, saldētavās krāta medījumu gaļa un citi produkti, plānota teritorija un veikti apjomīgi tīrīšanas un iekārtošanas darbi.  Visspraigāk aizritēja pēdējās nedēļas pirms festivāla, kad līdz pat naktij tika  gatavotas degustāciju sagataves, sieti sieri, vārīti ievārījumi  un citas gardas lietas.  Arī teritorijas sakārtošana un organizatoriskās lietas prasīja vēlus vakarus, agrus rītus un lielus cilvēku resursus. Pasākuma sagatavošanā iesaistījās teju 80 cilvēki – daudzi brīvprātīgi. Tāpēc milzīgs paldies visiem, kuri iesaistījās un atbalstīja, ar ko nu kurš varēja!

Festivālā  četrās  tematiskās zonās varēja nogaršot ap 12 dažādu veidu savvaļas produktu – no augiem, medījumiem, zivīm, piena, kas bija gan ēdiena, gan dzēriena formā. Bija interesanti paskatīties un aprunāties ar gatavotājiem par dažkārt ļoti interesantām un neierastām garšām vai produktu īpašībām. Tiesa, medījumu zonā bija milzīgs cilvēku pieplūdums, tāpēc tur runāties laika tikpat kā neatlika . Toties publiski ar produktiem visās tematiskajās zonās  iepazīstināja pasākuma vadītājs Roberto Meloni. Vakarpusē norisinājās toršu konkurss “Labākā lauku torte 2017”, kur ar brīnišķīgi skaistām un nostrādātām  tortēm piedalījās  15 toršu cepējas un viens cepējs, tostarp  arī mūsu toršu meistares no Zaubes un Ieriķiem.

Viss tika noēsts! Uz festivālu  ieradās  ap 1500 apmeklētāju un dalībnieku.  Par priecīgu atmosfēru rūpējās Cēsu pūtēju orķestris  pie Zaubes dižozola, dejotāji no Ķeipenes, mūsu pašu līnijdeju un zumbas dāmas -centrā un Kārlis Kazāks- muižas parkā. Mazajiem apmeklētājiem prieku sagādāja vizināšanās zirga ratos vai ponija mugurā, prāta un roku veiklību varēja pārbaudīt “Mamma daba” un Dabas aizsardzības pārvaldes radošajās darbnīcās, drosmīgākie varēja izmēģināt apaļās “Rupuču” laivas, bet garšīgas lietas varēja iegādāties “Zaļajā tirdziņā”.

Tagad jāsāk gatavoties nākamam gadam, lai ar apjomīgu  programmu varētu uzņemt ciemiņus, paši priecāties un lepoties ar savējiem ražotājiem, audzētājiem un dažādu ēdiena pagatavošanas knifu zinātājiem.  Paldies visiem par šo gadu!

Dalāmies skaistajos vasarīgajos fotomirkļos no pasākuma.

Foto lejupielādei Valdis Ošiņš.

Toršu konkurss

Visas festivāla bildes

Pasākuma video