PAVISAM DRĪZ ĀRAIŠOS PULCĒSIES MAIZES CEPĒJI UN TRADĪCIJU ZINĀTĀJI

PAVISAM DRĪZ ĀRAIŠOS PULCĒSIES MAIZES CEPĒJI UN TRADĪCIJU ZINĀTĀJI

Š.g. 29. jūlijā, Āraišos visas dienas garumā pulcēsies varen daudz ļaužu – rīta pusē Āraišu dzirnavas aicinās sanākt kopā meizes cepējus un tradīciju zinātājus. Dienas izskaņā, plkst. 20:00 arī Āraišu arheoloģiskais parksi aicinās uz vasaras krāšņāko koncertu, kur grupas „Auļi” un „Tautumeitas” apvienojušies kopīgā projektā, lai radītu krāšņu un unikālu mūzikas programmu “Lai māsiņa rotājās!”. Āraišu arheoloģiskajā parkā notiks šīs programmas pirmatskaņojums brīvdabā.

Rīta pusē plkst 12:00, jau atkal kāpsim Amatas novada Āraišu vējdzirnavu kalnā svinēt Maizes dienu. Godināsim rudzu maizi, cepējus un senās tradīcijas turpinātājus. Āraišu vējdzirnavu Maizes diena Āraišu Vējdzirnavās ir brīnišķīga tradīcija, kur ik gadu satiekas maizes cepēji – gan tie, kas cep tradicionālo rupjmaizīti īstās maizes krāsnīs, gan tie, kuri cep jaunāku laiku maizītes. Te satiekas veci un jauni, lai dalītos maizes garšās un gudrībās, gan viens ar otru, gan ar apmeklētājiem.

Šogad Āraišu dzirnavu maizes cepēji savam pulkam aicina pievienoties arī jaunus cepējus, kuri labprāt tiktos, dalītos ar paša rokām cepto maizīti. Pieteikumus lūdzu sūtīt uz turisms@amatasnovads.lv norādot vārdu, uzvārdu, tālruni,kā arī lūgums īsi izstāstīt par savu maizes cepšanas pieredzi.

Lai iepazītu maizītes ceļu no labības tīruma līdz graudiem un gatavai maizei, dosimies ceļojumā pa Kukulīša taku. Būs darbošanās, meistarošana, gudrošana, dziedāšana, rotaļas un danči, pārcilājot bagātīgo tautas tradīciju pūru un atgādinot sen piemirsto.

Katru Maizes dienu tiek godināti seno saimnieku un saimnieču vārdu īpašnieki – Jēkabi un Annas.

Maizes dienā būs gan Annas pankūku, gan Jēkaba maizes cepšana, degustācija un Kukuļtirdziņš ar apkārtējo novadu maizes cepēju, siera sējēju, bitenieku, zāļu tēju vācēju un amatnieku darinājumiem.

Maizes dienā viesi varēs izstaigāt visus Āraišu vējdzirnavu stāvus. Tās ir vienīgās vējdzirnavas Latvijā, kas atrodas savā vietā, ar visu oriģinālo iekārtu.

2016. gadā tika izveidots vienota tūrisma galamērķa zīmols Āraišiem, sasaistot Āraišu arheoloģisko parku,  Āraišu baznīcu, vējdzirnavas, kultūrvēsturisko ainavu, Drabešu muižas Amatu māju, naktsmītnes, gidus u.c. pakalpojuma sniedzējus. Āraiši tiek pozicionēti kā leģendām bagātākā vieta.

Iedzīvinot jauno zīmolu, ir izveidota spēle “Āraišu leģendas”, kas radusies iedvesmojoties no Āraišu leģendām. Spēlei ir izveidots maršruts, kas ietver populārākās apskates vietas, katrā no tām varēsiet iepazīties ar vietas vai objekta leģendu un, izmantojot savu viedtālruni, piedalīties spēlē un krāt punktus.

Spēles galvenais uzdevums ir aicināt ikvienu šeit atgriezties vēl un vēl. papildus punktus spēlē varēsiet gūt arī apmeklējot Āraišos un apkārtnē notiekošos pasākumus, izmantojot piedāvājumus grupām, kā arī nakšņojot apkārtnes naktsmītnēs un izmantojot piedāvājumus grupām. Sekošana spēles FACEBOOK lapai “Āraišu leģendas” arī ļaus noeplnīt papildus punktus, atbildot uz jautājumiem, kas ik pa laikam parādīsies!

Lai piedalītos spēlē ir nepieciešama laba kompānija un viedtālrunis, kur lejuplādēta lietotne WhatssApp.

Spēli iespējams uzsākt jebkurā laikā no 30. aprīļa – 30. septembrim.

Spēles noslēgumā, 14. oktobrī, aktīvākie spēles dalībnieki tiks aicināti uz noslēguma pasākumu “Zelta rudens Āraišos!

Galvenā balva ir “Lauku Ceļotājs” dāvanu karte jūsu komandas ceļojumam pa Baltiju 200 EUR vērtībā. Visas spēles laikā būs iespēja saņemt vērtīgas un noderīgas dāvanas no vietējiem uzņēmējiem.

Uz tikšanos Āraišos!

Informāciju sagatavoja:
Indra Paseka
Amatas novada pašvaldības
tūrisma attīstības un sabiedrisko attiecību speciāliste
mob.tālr.: +371 26330366
e-pasts: indra.paseka@amatasnovads.lv
www.amatasnovads.lv