NOSLĒGUSIES ĀRAIŠU LEĢENDU SPĒLE

NOSLĒGUSIES ĀRAIŠU LEĢENDU SPĒLE

14. oktobrī Āraišu arheoloģiskajā parkā notika Āraišu leģendu spēles noslēguma pasākums.

Āraišu leģendu spēle norisinājās no 2017. gada 30.aprīļa līdz 14.oktobrim. Tajā piedalījās komandas 2-5 cilvēku sastāvā, kurām spēles gaitā bija jāapmeklē Āraišu apkārtnes interesantākie tūrisma objekti, kas visi kopā veido Āraišus kā leģendām bagātāko apkārtni, jāiepazīstas ar to leģendām, kā arī jāapmeklē pasākumi un jāpilda dažādi uzdevumi. Visas sezonas laikā komandas pelnīja punktus izmantojot savu viedtālruni un sociālos tīklus. Šajā laika periodā spēlē iesaistījās kopā 8 komandas.

Noslēguma pasākumā 14. oktobrī tika aicinātas piedalītas gan jau pieredzējušas un ievērojamu punktu skaitu sakrājušas komandas, gan tās, kurām ir neliels punktu skaits, vai spēlē piedalās pirmo reizi. Pieredzējušās komandas cīnījās par spēles galveno balvu – dāvanu karti no Lauku ceļotāja 200 eiro vērtībā, savukārt pārējās komandas varēja iegūt balvas no spēles atbalstītājiem – Āraišu apkārtnes tūrisma objektu apsaimniekotājiem un uzņēmējiem.

Lai gan laika apstākļi pasākuma dienā solīja izturības pārbaudi, par punktiem cīnījās 8 komandas. Komandām bija sagatavoti pēdējie uzdevumi, kas varēja dot uzvarai izšķirošus papildpunktus. Komandām vēlreiz bija jāapciemo ierastie objekti – Āraišu arheoloģisko parku, Āraišu ezeru, Drabešu muižu, Āraišu vējdzirnavas, Āža krogu, Āraišu baznīcu. Katrā no šiem punktiem bija jāveic īpašs uzdevums, kas paredzēja ne vien ierasto foto uzņemšanu atskaitei sociālajos tīklos vai vietnē Whats Up, bet arī radošu darbošanos klātienē.  Komandu dalībnieki spēles gaitā iejutās seno latgaļu tēlā, noskaidroja, kā izskatās senais murds, mala miltus, sacerēja recepti Āža kroga ēdienkartei, parādīja savas zināšanas par Āraišu apkārtni, atbildot uz testa jautājumiem.

Kad visi uzdevumi tika izpildīti, spēles dalībniekus Meitu salā pie ugunskura sagaidīja Āraišu vēstnieki Armands un Inese Zalaki, kas visus cienāja ar zupu, noskaidroja kā veicies spēlē un runājās ar dalībniekiem. Jauko kopā būšanas atmosfēru papildināja Amatas folkloras kopas “Ore” muzikanti. Kad visi bija paēduši, sasildījušies un atpūtušies, pienāca mirklis, ko gaidīja visi – apbalvošana. Pieredzējušo komandu kategorijā pirmo vietu ar 748 punktiem ieguva “Novadnieku” komanda, kas spēlē aktīvi piedalījās jau kopš pirmajām dienām un cītīgi apmeklēja gandrīz visus pasākumus Āraišu apkārtnē. Galvenajā balvā tika pasniegta dāvanu karte no „Lauku ceļotāja” un rudens gardumu grozs no „Kārļamuižas”. Daudz neatpaliekot, 2. vietu ieguva komanda “Vēstures mezgla cirtēji”, balvā saņemot dāvanu karti viesu namā „Eglaines”. Trešo vietu izcīnīja komanda “D&K”, kas arī ir aktīvi spēlētāji jau no spēles sākuma, balvā saņemot atpūtu kompleksā „Laimes ligzda”. Gluži pamatoti Āraišu vēstniece Inese Zalaka pauda, ka šo komandu dalībnieki varētu kļūt par viņu kolēģiem, jo ir izbaudījuši visas Āraišu apkārtnes piedāvātās iespējas un nu ir tikpat zinoši par Āraišu leģendām, vēstures norisēm un aktuālo mūsdienās, kā paši vēstnieki.

Četras komandas cīnījās par dienas uzvarētāja godu. Pirmo vietu ieguva komanda “Mīlīši”, kuri tika pie iespējas atpūsties Cecīļu dabas takas meža pirtiņā, kā arī saņēma rudens veltes no Kārļamuižas. Otro vietu izcīnīja komanda „Čālīši”, kuri balvā ieguva atpūtu Ieriķu dzirnavu parkā. Trešā vieta komandai „Raiskumieši”, kuri balvā ieguva piedzīvojuma parka „Supervāvere” apmeklējumu. Arī pārējās komandas tika pie balvām no vietējiem uzņēmējiem  „Kalna Smīdes” un kafijas no uzņēmuma „Nilsson”. Ar bezalhokoliskajiem dzērieniem cienāja „Cēsu alus”.

Dalībnieki jutās gandarīti par aizraujoši pavadītu sestdienu. Vairākkārt izskanēja mudinājums šādu spēli organizēt arī nākamajā sezonā.

Āraišu leģendu spēles organizatori – Amatas novada pašvaldības Tūrisma attīstības nodaļa – pateicas visām komandām, kas sezonas gaitā piedalījās spēlē un  Āraišu apkārtnes tūrisma objektu apsaimniekotājiem un uzņēmējiem, kas atbalstīja spēli gan ar idejām un atbalstu, gan piedāvājot papildinājumu balvu fondam!