SPĒLE “ĀRAIŠU LEĢENDAS”

Spēle “Āraišu leģendas”

Informācija par spēles turpinājumu 2019. gadā tiks atjaunota, sākoties jaunajai sezonai. 

Leģenda vēsta, ka pirms tūkstoš gadiem mūsu senči saprata koku valodu, bēra kalnus un cēla pilis ezeros. Viena no senākajām ezerpilīm slējās šeit, Āraišu ezerā.
Senāk ezera vietā bijusi dziļa ieleja. Kādreiz tur meita ganījusi savu ganampulku. Ganāmpulkā atradušies divi nebēdnieki āži. Te reiz viņi nikni badījušies. Piepeši ganumeita redz plūstam ūdens straumi. Lielā uztraukumā viņa uzlec uz liela akmeņa un sauc: ”Ārā, āži! Ārā āži!” Bet tie saniknoti to nemaz nedzird, un ūdens straume tos noslīcina. Tanī vietā tagad ezers, un visu to apkārtni tagad sauc par Āraišiem, visi zin, kur tie atrodas, bet neviens nezin, kur tie sākas un kur beidzas.

2016. gadā tika izveidots vienota tūrisma galamērķa zīmols Āraišiem, sasaistot Āraišu arheoloģisko parku,  Āraišu baznīcu, vējdzirnavas, kultūrvēsturisko ainavu, Drabešu muižas Amatu māju, naktsmītnes, gidus u.c. pakalpojuma sniedzējus. Āraiši tiek pozicionēti kā leģendām bagātākā vieta.

Iedzīvinot zīmolu, ir izveidota spēle “Āraišu leģendas”, kas radusies iedvesmojoties no Āraišu leģendām. Spēlei ir izveidots maršruts, kas ietver populārākās apskates vietas, katrā no tām varēsiet iepazīties ar vietas vai objekta leģendu un, izmantojot savu viedtālruni, piedalīties spēlē.

Spēles galvenais uzdevums ir aicināt ikvienu šeit atgriezties vēl un vēl.

Lai piedalītos spēlē ir nepieciešams fotoaparāts vai tālrunis ar fotokameru un FACEBOOK konts.

Spēles atklāšanas pasākums Āraišu arheoloģiskajā parkā 19. maijā plkst. 10:00.

Visas spēles laikā būs iespēja saņemt vērtīgas un noderīgas dāvanas no vietējiem uzņēmējiem.

KĀ PIEDALĪTIES SPĒLĒ?

Dodies uz Tūrisma informācijas punktu Āraišu arheoloģiskajā parkā saņem spēles karti.

Kartē būs iezīmēti objekti, kuri ir jāapmeklē un jāveic foto fiksācija. Katrā no objektiem būs atrodama informatīva plāksne.

Fotografējies apskates objektos pēc sajūtām un vēlmēm, tā, lai būtu atpazīstama vieta.

Atgriezies Tūrisma informācijas punktā, uzrādi foto attēlus un par katru izieto objektu kartē saņem iespiestu zīmogu.

Visas vasaras laikā apmeklē dažādus pasākumus Āraišos un par katru pasākumu saņem kartē iespiestu zīmogu.

Informāciju par notiekošajiem pasākumiem var meklēt mājas lapās:
www.araisi.com, www.amata.lv, kā arī
Facebook: Āraišu leģendas, Visit AMATA.

Ja Tu izmanto Facebook, iečekojies mūsu lapā “Āraišu leģendas”, pievieno vienu skaistāko foto no izietā maršruta vai pasākuma un piedalies vērtīgu balvu izlozē.

Ja Tev nav Facebook konta, tad bildi iespējams nosūtīt uz norādīto epastu – tā tiks ievietota Facebook.

Reizi mēnesī rīkosim konkursu, nododot visas pievienotās bildes balsošanai Facebook lapas sekotājiem. Uzvarētājs saņems noderīgas balvas!

Vietas, kas atzīmētas Āraišu kartē, sākot ar 19. maiju būs iespējams lejuplādēt, kā arī papīra veidā saņemt Tūrisma informācijas punktā Āraišu arheoloģiskajā parkā.

Spēles norises laiks ir no 19. maija līdz 13. oktobrim, kad tiks rīkots noslēguma pasākums un paziņots spēles uzvarētājs – dalībnieks, kurš visvairāk spēles kartē ir sakrājis zīmogus.

GALVENAJĀ BALVĀ DĀVANU KARTE 150 EUR VĒRTĪBĀ NO TŪRISMA AĢENTŪRAS “BALT-GO”.

Piedaloties spēlē dalībnieks piekrīt no sava personīgā Facebook profila dalīties ar fotogrāfijām, lai tās pēc tam varētu piedalīties fotokonkursā un tiktu uzglabātas Amatas novada pašvaldības Āraišu leģendu spēles foto arhīvā bez maksas.

Ja Tev radušies kādi jautājumi par spēli, lūdzu, raksti uz e-pastu turisms@amatasnovads.lv

UZ TIKŠANOS ĀRAIŠOS!