Elkas kalna saimniecība

(Obligāta iepriekšēja pieteikšanās)

Elkas kalns – viens no augstākajiem Vidzemes augstienes rietumdaļas punktiem. No kalna virsotnes paveras plašs skats uz Vidzemes ārēm. Tiek uzskatīts, ka tieši Elkas kalna virsotnē sākas Gauja. Vairāk par šo vietu pastāstīs un pa takām izvadās Amatas pagasta stāstnieki Dainis un Milda Šķērbergi.

Apmeklētāju skaits:  no 2 līdz 40 apmeklētājiem.

Valodas, kādās komunicē ar tūristiem: latviešu, angļu, krievu.

Piedāvājums aktuāls: pavasarī un vasarā.

Cena personai, grupai: 1,5 EUR – 25,00 EUR.

Pusdienu piedāvājums: 1,50-5,00 EUR/pers.

Labsajūtas tūrisms:
Saimniece labprāt pagatavos maltīti no pašu audzētiem dārzeņiem un dīķī makšķerētām zivīm vai gaļas. Ir iekārtota ugunskura vieta, pieejams katls zupas vārīšanai uz uguns, grils, labiekārtota nojume vakarēšanai, zvaigžņu vērošanai un visa būtiskā apcerēšanai.

Saimniece piedāvā iepazīstināt apmeklētājus ar dažādām zāļu tējām, labprāt palīdzēs sagatavot savu īpašo tēju maisījumu veselai miesai un garam, kopīgi pagatavot ziedūdeņus mūžīgam skaistumam vai ziepes ķermeņa labsajūtai. Piedāvājumā iekļautas arī degustācijas: tējas, ievārījumi, bērzu sulas.

Telts vietas:
Uz kalna ir arī telšu vietas, āra WC, nojume, ugunskura vieta, grils, dīķis, kurā var makšķerēt, un visiem interesentiem pieejams zvaigžņots debess jums.

Ēdināšana: pusdienas brīvdabā (uz ugunskura gatavotas) 10-40 personām.

Gida pakalpojums: ekskursija uz Gaujas sākumu pieredzējušu gidu pavadībā. Paaugstinātas grūtības pakāpes maršruts! Ved pa neiestaigātām takām. Šāds pārgājiens Amatas novadā kļūst par tradīciju. Tel. +371 28681083.

Kontaktinformācija:
Atrašanās vieta: Skujenes pag., Amatas nov.
GPS: 57.0825, 25. 5895;
Tel. +37129475811 (Inese Stibe);
Facebook: Elkas kalna saimniecība