Ieriķu dzirnavu dabas taka

ier

 

 

 

 

 

 

 

Skolēnu skaits grupā: nav ierobežots skolēnu skaits.

Piedāvājums aktuāls: visu gadu.

Ieteicamais vecums: nav vecuma ierobežojuma.

Cenas:
Skolēniem, studentiem, pensionāriem: 1,50 EUR
Skolēnu grupu pavadošajiem skolotājiem – bez maksas.
Pieaugušajiem: 2,50 EUR

Piedāvājums:
Ieriķu dzirnavu apskate dabas izveidotā un cilvēku iekoptā parkā, kurā atrodas savdabīga floristikas ekspozīcija. Dzirnavas atrodas uz Melderupītes, kas var lepoties ar skaistiem stāvkrastiem un septiņiem dažāda augstuma ūdenskritumiem, kurus mēdz dēvēt arī par Grūbas ūdenskritumiem. Viens no tiem ir iekļauts Latvijas lielāko ūdenskritumu sarakstā, un to ir vērts aplūkot jebkurā gadalaikā.

Pastaigu taka ir veidota no ērta seguma taciņām. Pateicoties šīm taciņām, upes krastus iespējams izstaigāt sausām kājām. Kā arī, staigājot pa parka taciņām, interesanta un azartiska aktivitāte ir „atmodināto ūdens-veču” meklēšana.

Ieriķu dzirnavas ir vairāk nekā 300 gadu vecas, jo pirmo reizi Ieriķu muižas kartē tās parādās 1681.gadā. Savulaik tās tika uzceltas kā Ieriķu muižas saimniecības sastāvdaļa. Upīti, uz kuras atrodas dzirnavas, sauc par Melderupi, Grūbupi jeb Ieriķupi.

Diemžēl pēc 1987.gada ugunsgrēka no dzirnavām ir palikuši tikai mūri, taču tie ir ļoti iespaidīgi, un Ieriķu ūdensdzirnavas kā 17.gs.celtniecības piemineklis ir iekļauts vietējās nozīmes arhitektūras pieminekļu sarakstā.

Parka teritorijā ir piknika vieta ar āra grilu grupu pasākumiem, kuru skolēniem piedāvājam bez maksas.

Takas laipiņas ir īpaši piemērotas vājredzīgiem un neredzīgiem cilvēkiem, apskates punktos izvietoti apraksti Braila rakstā, kurus interesanti izmēģināt arī skolēniem.

Kontaktinformācija:
Adrese: Ieriķi, Drabešu pag., Amatas nov., mob: +371 28396804 (Ieva)
E-pasts: meiere.ieva@gmail.com
Instagram: ierikudzirnavas
Mājas lapa: www.ierikudzirnavas.lv