Kārļu zivjaudzētava

(Obligāta iepriekšēja pieteikšanās)

Apmeklētāju skaits: optimālais līdz 15 apmeklētājiem, lai būtu iespēja dzirdēt gida stāstījumu, jo apkārtnē ir skaļa ūdens šalkoņa, bet ir iespēja uzņemt arī lielākas grupas.

Piedāvājums aktuāls: visu gadu.

Valodas, kādās komunicē ar apmeklētājiem: latviešu, krievu, angļu.

Cena grupai, personai:
Pieaugušajiem 2,00 EUR.
Skolēniem 0,70 EUR.

Darba laiks:
P. – Pt.  8:00 – 17:00.

Piedāvājums:
Ar stāstījumu pavadītas ekskursijas. Iespēja uzzināt par Kārļu zivjaudzētavas vēsturi, kā arī par lašu un foreļu audzēšanas procesu.

Var iegādāties svaigu produkciju.

Objekta apraksts:
Kādreiz Kārļu zivjaudzētavā bija Kārļu dzirnavas – elektrostacija, kas piegādāja strāvu visai Cēsu pilsētai un tuvējai apkārtnei. Spēkstacija bija ierīkota pēc kalnu spēkstaciju principa – no augstu krauju ieskauta aizsprosta ezera ūdeni pa 700 m garu koka cauruli novadīja līdz turbīnai. Šajā Kārļu dzirnavu posmā Amatas upei ir liels kritums – 11m uz 1 km. Sausā laikā hidroelektrostacija nebija spējīga pilnvērtīgi darboties ūdens trūkuma dēļ. Tādēļ 20. gs. 30. gados te tika ierīkota arī zivju audzētava. 60. gados hidroelektrostaciju pilnībā likvidēja. Šodien gan, vietā, kur ir zivjaudzētavas ūdenskrātuve, iepretim Dambja iezim, darbojas mazais HES, kura aizsprosts Amatas upes laivotājiem jāpārvar kājām, laivas pārvietojot nešus.

Kontaktinformācija:
Atrašanās vieta: Kārļi, Drabešu pagasts, Cēsu novads
GPS: 57.2369, 25.1993
Tel. +371 29299548
Mājas lapa: Kārļu zivjaudzētava