Zvārtes iezis


Zvārtes ieža apskate. Zvārtes iezis ir viens no gleznainākajiem Devona smilšakmens iežu atsegumiem ne tikai Gaujas nacionālajā parkā, bet arī Latvijā. Zvārtes iezis veidojies, Amatas upei izskalojot smilšakmens iežus. Apmeklētāji no Amatas labā krasta var apskatīt ap 44 m augsto, puslokā izliekto Zvārtes krauju, ziemeļrietumos atrodas Amatas apskalots līdz 19 metrus augsts klints izcilnis – ainaviskais Zvārtes iezis.

Zvārtes ieža informācijas centrā ir iespēja iegūt informāciju par labākajiem apkārtnes maršrutiem, iegādāties pašu gatavotus suvenīrus baudīt kādu atveldzējošu dzērienu, kafiju vai apēst kādu našķi. Pieejami arī jaunākie Magnetic Latvia un EnterGauja tūrisma materiāli.

Apmeklētāju ērtībām pieejams bezmaksas autostāvlaukums, piknika vietas, WC.

Teritorijas apmeklējums ir bez maksas.

Apmeklētāji var šķērsot Amatas upi pa gājēju tiltu un pa izbūvētām trepēm uzkāpt pašā ieža virsotnē, dodoties pa ,,Meža mātes taku”.

No Zvārtes ieža var doties pārgājienos pa Amatas taku gar upes krastu uz Veclauču tilta pusi vai uz Kārļu un Melturu pusi.

Sadarbībā ar Enter Gauja – Gaujas Nacionālā parka tūrisma klāsteri, Amatas novadā ir tapis tūrisma maršruts “Amata. Amatas ieži un kraujas”, to ir iespējams lejupielādēt ŠEIT. Plašāka informācija par Amatas taku: amata.lv

Pieejami gida pakalpojumi:
Tālrunis: +371 29109965
E-pasts: cesisinside@gmail.com

Kontaktinformācija:
Atrašanās vieta: Drabešu pagasts, Cēsu novads
GPS:  57.247456, 25.142347
Tel.: +371 25669935
Informācijas centrs: +371 29252126