ĀRAIŠOS AICINA LIELĪTIES!

ĀRAIŠOS AICINA LIELĪTIES!

Šogad 11.februārī pulksten 12.00 Āraišu arheoloģiskajā parkā Meteņu laiku sagaidīsim ar neredzētu lielīšanos, stāstiem un rotaļām.

Metenis tradicionāli ir jautri un nebēdnīgi svinama diena laikā no Ziemas svētkiem un Lielo dienu un tā pamatā ir rūpes par nākamā gada auglību un labklājību. Šīs vērtības tiek piesaistītas ar dažādām jautrām izdarībām, sacenšanos un lielīšanos. Arī Āraišos notiks  īpaša lielīšanās un sacenšanās saimnieku un apmeklētāju, tuvu un tālu kaimiņu, draugu un paziņu starpā.  Aicinām drosmīgākos piedalītes lielīšanās čempionātā! Lielīties varēs ar vārdiem, darbiem, maskām, kuras vēl pēdējo reizi var uzvilkt vai kādiem citiem neredzētiem trikiem. Skatītāju balsojumā tiks noteikti un apbalvoti labākie!Lielībnieki var pieteikties gan savlaicīgi rakstot uz sanda.salmina@amatasnovads.lv, gan pasākuma dienā!

Lai gan cerības pēc lablājības un auglības raksturo arī mūsdienu cilvēkus, tomēr par to kā Metenis svinams zina vien daži. Par šo svētku svinēšanu agrāk un kā tos iespējams svinēt šodien stāstīs Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja lauku ekspozīcijas „ Vēveri” vēsturnieks Edgars Žīgurs. Vidzemes stāstnieki stāstīs jautrus stāstus par dažādiem lielībniekiem Neizpaliks arī citas izdarības– rotaļas, šļūkšana no kalna, Meteņa mīziens.

Gaidīsim gan lielus, gan mazus,  līdzi ņemot savu labāko masku, ierīci, ar kuru iespējams tālu nošļūkt no kalna! Tiem, kas ar savu cienastu dalīsies pie kopīgā Meteņu galda, ieeja parkā bez maksas.

Vairāk informācijas – zvanot 25665528, vai rakstot sanda.salmina@amatasnovads.lv !

Informāciju sagatavoja:
Sanda Salmiņa

Amatas novada pašvaldības
nodaļas “Āraišu arheoloģiskais parks”
muzejpedagoģe
mob.tālr.: +371 25665528
e-pasts:
sanda.salmina@amatasnovads.lv