Amatu māja Drabešu muižā

(Obligāta iepriekšēja pieteikšanās)

 Apmeklētāju skaits: no 5 līdz 30.

Piedāvājums aktuāls: visu gadu (vasaras sezonā laiks limitēts).

Nokļūšana ar autobusu:

Cēsis – Āraiši

Āraiši – Cēsis

Valodas, kādās komunicē ar apmeklētājiem: latviešu, krievu.

Cena grupai, personai:
Personai 1,50 EUR.

Piedāvājums:
Iepazīšanās ar Amatu māju, stāstījums par latviešu tradicionālajiem mūzikas instrumentiem, to demonstrācija. Plānotais laiks 1,5 h.

Tiek rīkota aušanas darbnīca, mūzikas instrumentu darbnīca, tekstilmozaīkas nodarbības, filcēšanas nodarbības, keramika. Nodarbībās var uzņemt ne vairāk kā 10 apmeklētājus.

Grupām iespēja sastādīt programmu atkarībā no vēlmes un laika, tās var būt dalītas uz pusēm. Ir uzņemtas grupas no Igaunijas un Japānas.

Objekta apraksts:
Amatu māja iekārtota Drabešu muižā, 19.gs. sākumā būvētajā muižas kompleksā. Šeit var apgūt senos amatus, rokdarbus, tradīcijas, dziesmas, dejas un rotaļas. Nodarbības vada gan Amatas novada, gan kaimiņu novadu meistari. Kopš atklāšanas Amatu mājā darbojas aušanas darbnīca, kur var apgūt aušanu stellēs, kā arī jostu un celaiņu gatavošanu. Amatu mājā darbojas arī mūzikas instrumentu darbnīca. Te top kokles, ģīgas, bases utt. Regulāri tiek organizētas kokļu būves meistarklases, kurās, iepriekš piesakoties, ikviens interesents var meistara vadībā izgatavot sev etnogrāfisko kokli.

Amatu mājā notiek dažādi ar tradicionālo kultūru, amatiem, latvisko dzīvesziņu, saimniecības prasmēm un kulināro mantojumu saistīti pasākumi. Šeit piedāvā arī apgūt gadskārtu svinēšanu, piedāvā ģimenes godu programmas – kāzas, krustabas, kā arī dodas izbraukumos ar lekcijām un demonstrējumiem.

Reizi mēnesī notiek padziļinātas izglītojošas lekcijas par dažādām amatu prasmēm.

Amatu mājā ciemojas arī citu valstu pārstāvji.

Nakšņošana un ēdināšana:
Drabešu internātpamatskolā, kura atrodas blakus, ir pieejama nakšņošana un ēdināšana.

Kontaktinformācija:
Atrašanās vieta: Āraiši, Drabešu pag., Cēsu nov.
GPS: 57.24387, 25.7951
Tel. : +37129199870 (Inese Roze)

Foto – viesi no Japānas.

Foto – amatu prasmes.