Elkas kalna saimniecība

(Obligāta iepriekšēja pieteikšanās)

Piedāvājums:

Skatu taka: 1,5 km garumā ar iespēju redzēt Gaujas sākuma avotus.

Pārgājieni: sarežģītāks pārgājiens gar Ežupīti, kuru uzskata par Gaujas sākumu. Ežupītes vai Ārnītes krasti paver iespēju pabūt pie neskartas dabas. Pārgājiena ilgums aptuveni 1 stunda. (Nepieciešami mitruma izturīgi apavi).

Ēdināšana: pusdienas brīvdabā (uz ugunskura gatavota zupa) 5-40 personām.

Saimniece labprāt pagatavos maltīti no pašu audzētiem dārzeņiem un dīķī makšķerētām zivīm.

Ugunskura vieta: pieejams katls zupas vārīšanai uz uguns, grils, labiekārtota nojume vakarēšanai, zvaigžņu vērošanai un visa būtiskā apcerēšanai.

Telts vietas:
Uz kalna ir arī telšu vietas, āra WC, nojume, ugunskura vieta, grils, dīķis, kurā var makšķerēt, un visiem interesentiem pieejams zvaigžņots debess jums.

Aktivitātes:
Saimniece piedāvā iepazīstināt apmeklētājus ar dažādām zāļu tējām, labprāt palīdzēs sagatavot savu īpašo tēju maisījumu veselai miesai un garam, kopīgi pagatavot ziedūdeņus mūžīgam skaistumam vai ziepes ķermeņa labsajūtai. Piedāvājumā iekļautas arī degustācijas: tējas, ievārījumi, bērzu sulas (saldētas visu gadu). Sākot ar 2018.gada 15.maiju, iespēja izmantot karsto kublu ar  zāļu tēju  un peldi dīķī.

Suvenīri: Elkas kalna tējas, ievārījumi, citas veselīgas lietas no augiem, saldētas bērzu sulas.

Objekta apraksts:

Elkas kalna saimniecība atrodas pašā Elkas kalna virsotnē. Elkas klans – viens no augstākajiem Vidzemes augstienes  rietumdaļas punktiem. No kalna virsotnes paveras plašs skats uz Vidzemes ārēm. Tiek uzskatīts, ka tieši Elkas kalna pakājē sākas Gauja.

Apmeklētāju skaits grupā:  no 5 līdz 40 apmeklētājiem.

Valodas, kādās komunicē ar tūristiem: latviešu, angļu, vācu, krievu.

Piedāvājums aktuāls: pavasarī un vasarā ( ziemā ideāli apstākļi distanču slēpošanai, ar iespēju terasē dzert karstu tēju un vārīt zupu brīvā dabā).

Kontaktinformācija:
Atrašanās vieta: Skujenes pagasts, Cēsu novads, Māles-3, Elkas kalns
GPS: 57.0825, 25. 5895;
Tel. +37129475811 (Inese Stibe);
Facebook: Elkas kalna saimniecība