Piedāvājam ieskatīties aptverošā materiālā par Cēsu novada oficiālo simboliku.
Pēc vienbalsīga jaunā Cēsu novada ģerboņa apstiprināšanas 21.aprīļa domes sēdē jūlijā Kultūras ministrijā reģistrēts jaunais Cēsu novada ģerbonis. Tas izstrādāts, apvienojot elementus no vēsturiskā Cēsu rajona ģerboņa ar jaunām heraldiskām figūrām. Tāpat jāmin, ka jaunā novada ģerboņa izstrāde neietekmē līdzšinējos pilsētu (Cēsu un Līgatnes) un pagastu ģerboņus. Tie paliek spēkā un ir izmantojami saskaņā ar līdzšinējiem saistošajiem noteikumiem.
Par jauno Cēsu novada ģerboni
Pieņemot Latvijas Valsts Heraldikas komisijas rekomendāciju jaunā Cēsu novada ģerboņa izstrādē citēt vēsturiski unikālo Cēsu reģiona heraldiku (Cēsu pilsētas ģerbonis pieņemts 1925.gadā, Cēsu apriņķa (vēlāk – rajona) ģerbonis – 1938.gadā), radīts ģerbonis, kurā sapludināti jau redzēti un jauni elementi.
Ģerboņa mākslinieks ir Laimonis Šēnbergs - piebaldzēns, mākslinieks, dizaingrafiķis, Latvijas Valsts heraldikas komisijas priekšsēdētājs, vienlaikus arī Cēsu novada Jaunpiebalgas un Zosēnu pagasta ģerboņu autors.
Jauno ģerboni mākslinieks raksturo šādi: “Ģerboņa zilā lauka augšējā daļā zelta slīpstūri, kuri arī veido ševrona vai smailes veida figūru, simbolizē tieksmi uz attīstību un izaugsmi. Zelta slīpstūri veido saules staru motīvu. Zem tiem seno novada vēsturi simbolizējošs Cēsu apriņķa ģerboņa senlatviešu sudraba jātnieks ar sarkansudrabsarkanu vairogu valsts karoga krāsu samēros”.