Lai katrā Cēsu novada apvienībā stiprinātu piederību Latvijas kultūras galvaspilsētas gadam un īpaši izceltu šī gada vadmotīvu "Kultūra galvās, pilīs, sētās", ir izvietoti astoņi jauni lielformāta vides objekti, kas vēstī, ka šogad esam Latvijas kultūras galvaspilsēta. Zīmes atrodas Cēsīs, Āraišos, Ieriķos, Jaunpiebalgā, Līgatnē, Priekuļos, Straupē un Vecpiebalgā, simbolizējot katras vietas piederību Latvijas kultūras gadam, mūsu novada bagātīgo kultūras mantojumu un aicinot ikvienu piedalīties 2025. gada kultūras notikumos.
Zīmīgi, ka gan vizuālais vēstījums, gan arī lielformāta objekti ir novadnieku radīti. Logo veidoja Jānis Bremmers, savukārt vides objektus izgatavoja uzņēmums SIA “Bumbierkoks”.
Piebaldzēns, SIA “Bumbierkoks” pārstāvisGatis Poikāns stāsta: "Gods un prieks būt daļai no novada ambīcijas – būt pirmajiem. Šoreiz – kļūstot par pirmo Latvijas kultūras galvaspilsētu. Jau iepriekš esam radījuši lielformāta vides objektus, tāpēc, liekot lietā savu pieredzi un prasmes, ar aizrautību veidojām arī šīs iespaidīgās zīmes. Tās izgatavojām kopā ar kolēģi Māri Kalniņu no saplākšņa. Pamatne stiprināta ar skrūvpāļiem, tādējādi nodrošinot izturību dažādos laikapstākļos. Lai šīs zīmes godam kalpo un priecē gan vietējos iedzīvotājus, gan viesus!"
Aicinām novadniekus un viesus doties kultūras zīmju ceļojumā – apmeklēt šīs vietas, iepazīt novada bagātības un, protams, iemūžināt īpašus mirkļus pie zīmēm! Uzņem foto vai video, dalies sociālajos tīklos un atzīmē Cēsu profilu vai lieto mirkļbirku #cēsis2025, lai būtu daļa no kopīgas ceļotāju un kultūras baudītāju kopienas.
Šīs zīmes ir daļa no plašākas iniciatīvas, kas stiprina vietējo kopienu un izceļ mūsu novada kultūras bagātību. Šogad Cēsis ar vadmotīvu "Kultūra galvās, pilīs, sētās" iemirdzas kā Latvijas kultūras galvaspilsēta, piedāvājot daudzveidīgu kultūras pasākumu programmu visa gada garumā.