Zvārtes iezis

Apmeklētāju skaits: neierobežots apmeklētāju skaits.

Piedāvājums aktuāls:  visu gadu.

Cena grupai, personai: teritorijas apmeklējums ir bez maksas.

Piedāvājums:
Zvārtes ieža apskate. Zvārtes iezis ir viens no gleznainākajiem Devona smilšakmens iežu atsegumiem ne tikai Gaujas nacionālajā parkā, bet arī Latvijā. Zvārtes iezis veidojies, Amatas upei izskalojot smilšakmens iežus. Apmeklētāji no Amatas labā krasta var apskatīt ap 44 m augsto, puslokā izliekto Zvārtes krauju, ziemeļrietumos atrodas Amatas apskalots līdz 19 metrus augsts klints izcilnis – ainaviskais Zvārtes iezis.

Zvārtes ieža tuvumā vēsturiski atradušās vairākas mājas, kas iezīmētas jau 17. gs. zviedru sagatavotajās kartēs – “Vieļas”, “Zvārtes”, “Viļņi”. Saglabājies nostāsts, ka 1872. gada lielajā vētrā rija no “Zvārtēm” upes malā aiznesta un nolikta pie Vieļu mājām pļavā, kur to, atjaunotu 1986. gadā, redzam vēl šodien. Vēsturiskās „Zvārtes” mājas nav sagalabājušās. 1939.gadā tika mainīta Amatas gultne, jo straumes radītā erozija apdraudēja iezi. Tika izrakts kanāls, novirzot straumi no Zvārtes kraujas.

Apmeklētāju ērtībām pieejams autostāvlaukums, piknika vietas, WC.

Zvārtes ieža informācijas centrā ir iespēja iegūt informāciju par labākajiem apkārtnes maršrutiem, iegādāties pašu gatavotus suvenīrus baudīt kādu atveldzējošu dzērienu, kafiju vai apēst kādu našķi. Pieejami arī jaunākie Magnetic Latvia un EnterGauja tūrisma materiāli.

Apmeklētāji var šķērsot Amatas upi pa gājēju tiltu un pa izbūvētām trepēm uzkāpt pašā ieža virsotnē, dodoties pa ,,Meža mātes taku”.

Zvārtes ieža savienošana ar Amatas taku.

No Zvārtes ieža var doties pārgājienos pa Amatas taku gar upes krastu uz Veclauču tilta pusi vai uz Kārļu un Melturu pusi.

Sadarbībā ar Enter Gauja – Gaujas Nacionālā parka tūrisma klāsteri, Amatas novadā ir tapis tūrisma maršruts “Amata. Amatas ieži un kraujas”, to ir iespējams lejupielādēt  ŠEIT.

Plašāka informācija par Amatas taku: http://amata.lv/aktiva-atputa-2-2/amatas-taka/

Pieejams gida pakalpojums.

Kontaktinformācija:
Atrašanās vieta: Drabešu pag., Amatas novads
GPS:  57.247456, 25.142347
Tel.: +371 25669935
Informācijas centrs: +371 29252126